Головна » 2014 » Листопад » 30 » 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими
21:28
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 33,4 мільйона жителів нашої планети заражені СНІДом, окрім того, приблизно 2,7 мільйона чоловік заражаються смертоносним вірусом щорічно. На сьогодні Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Об'єднана програма Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн. Нашій державі в цьому процесі належить сумне лідерство – 5 місце в світі за темпами розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу.

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я  всіх  країн  пролунав  заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/ СНІДу, оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана навесні 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект "Червона стрічка” було офіційно почато на 45-ій щорічній церемонії вручення нагород "Tony Awards” 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, що анонсує проект "Червона стрічка”: "стрічка (обернене "V”) стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов’язана з цим проектом, - це те, що до 1 грудня, до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть у всьому світі”.

У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. 

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом виконавчий директор UNAIDS Мішель Сідібе закликав використати слідуючі п’ять років для досягнення мрії  90-90-90, повідомляє ANTIAIDS.org  з посиланням на сайт міжнародної організації.

18 листопада UNAIDS представила нову доповідь, в  якому поставила мету покінчити з епідемією СНІДу до 2030 року.

За словами експертів UNAIDS, для того, щоб покінчити з СНІДом в найближчі 15 років, потрібно досягнути потрійної мети: добитися,  щоб до  2020 року 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% из них отримували лікування, а 90% цих людей мали знижене вірусне навантаження.

Переглядів: 201 | Додав: ruba | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar